Lidový dům Musilka, Kulturní středisko Omega, Brno Husovice Musilova 2. Hudba, akce, koncerty, kurzy.

Musilka
Musilka, Lidový dům, Musilova 2, Brno Husovice
Kudy na Musilku >>
Kdo to neví, ať stydí se a plánek přitom shlédne
Předprodeje >>
Zjistit až před zavřeným sálem, že je již plno, jest věc nevítaná
Fotky z akcí >>
Něco obrázků z akcí na Musilce...
Co dodat? >>
Vyjádři se! Pochval povedený koncert! Rozcupuj to, co se nelíbilo:)

Brněnská Musilka je již tradičním místem koncertů a divadelních představení nejrůznějších žánrů. Přijďte si i Vy zpříjemnit všední den setkáním se svým oblíbeným interpretem...


 Program Musilky


 
16. 10. 2014 
19:30 
170,- (v předprodeji , 200,- (na místě) Kč 
 

FUTURUM -30 let

Koncert k třicátému výročí kapely Futurum:
Roman Dragoun,Miloš Morávek,Emil Kopřiva,Kuba Michálek,Jan Seidl.

Předkapela:
Alia Tempora symphonic-metal, zpívá Markéta Morávková

Skupina Futurum je produktem osmdesátých let, který zajímavým způsobem osvěžil brněnskou rockovou scénu a vedle zavedených jmen jako Progres 2 a Oldřich Veselý a Synkopy dalším profesionálním hudebním společenstvím, které oslovovalo nejen rockové pamětníky, ale rovněž i novou rockovou generaci…Po náročném projektu Třetí kniha džunglí (Progres 2), navrhl kytarista Miloš Morávek zpěvákovi a hráči na klávesové nástroje Romanu Dragounovi založit vlastní projekt o dvou muzikantech a ostatní nástroje doplnit tehdy nastupující elektronikou. Původní záměr byl paralelně (vedle koncertů s Progres 2) hrát vlastní nové skladby, které se stylově od tvorby Progres 2 zcela odlišovaly.
Krátce poté, co již byl intenzivně připravován nový repertoár pro tento v té době zcela raritní projekt, Roman Dragoun oslovil svého dávného kamaráda z Písku – bubeníka Jana Seidla (skupina bratří Seidlů, Pumpa) a vzniklo trio. Posléze se k triu přidal i Emil Kopřiva, který na sklonku roku 1982 opustil Oldřicha Veselého a Synkopy, ten měl (zejména na koncertech) střídat kytaru a baskytaru. Nový kvartet přijal název Futurum a skupina začala pečlivě od r. 1983 připravovat nový repertoár a chystat tak premiéru své prezentace na brněnské scéně. Jejich hudba opustila klasický artrockový model a nechávala se inspirovat skupinami jako byly Talking Heads, U.K. a King Crimson.
Seidl získal brzy pověst jednoho z nejpřesnějších progresivních bubeníků osmdesátých let u nás. Morávek v Brně první a v rámci tehdejší republiky vedle Radima Hladíka jako jeden z prvních začal používat analogový kytarový synthesizer, což byl zcela progresivní hudební počin, který významným způsobem ovlivnil sound skupiny (podobně jako slavné crimsonovské Frippertronics), vedle jeho výtečné techniky kytarové hry.
Roky rychle ubíhaly a 16.10. můžete přijít na Musilku oslavit spolu s Futurem 30.té výročí této vynikající brněnské kapely.
 
17. 10. 2014 
19:00 
120,- (v předprodeji), 130,- (na místě) Kč 
 

THE GLASS ONION

(Beatles revival).
 
20. 10. 2014 
19:30 
230,- (1. - 10. řada), 200,- od 11. řady dále + balkon Kč 
 

Blbá Blondýna Na stojáka

Účinkují: Iva Pazderková, Lukáš Pavlásek, Ondřej En.dru Havlík

Iva Pazderková vystoupí ve stand up comedy show jako Blbá Blondýna. Je opravdu tak blbá? Nebo ještě víc? A co ostatní? Jsou chytří? Nebo ještě míň? Přijďte zjistit, jak je to s předskokany Lukášem Pavláskem a Ondřejem En.dru Havlíkem, kterým Iva dovolila, aby ji na toto představení doprovodili. Kluky zveme jen bohatý a můžou být i krásní a holky si můžou nechat osobně poradit, co všechno je na nich špatně. Těšte se na 80 minut humoru pro ty nejvyvolenější z vyvolených.

Na akci můžete zakoupit české výrobky z www.ivena.cz!
 
22. 10. 2014 
19:30 
330,- (1.-10. řada), 300,- (od 11. řady dozadu + balkon) Kč 
 

RADŮZA S KAPELOU

Radůza v Brně vystoupí s doprovodnou kapelou, ve složení: Josef Štěpánek (kytara, steel kytara), Jan Cidlinský (baskytara, housle), David Landštof (bicí). V repertoáru budou písně již notoricky známé jako např. Jednou to pomine nebo Ať není mi líto. Především však zazní skladby z posledního alba Gaia (březen 2014), které ihned po vydání vstoupilo na první příčku hitparády nejprodávanějších CD, kterou sestavuje IFPI ČR.   
 
07. 11. 2014 
19:30 
240,- (v předprodeji) 260,- (na místě) Kč 
 

KLÍČ (kvartet)

„KLÍČ (kvartet)“ je renesančně-folkové hudební uskupení tvořené čtyřmi předními protagonisty legendární - ale dnes už běžně nekoncertující - skupiny KLÍČ.

Vznik této hudební formace byl inspirován až nečekaně úspěšným koncertním turné kompletní skupiny KLÍČ, které se u příležitosti 30. výročí založení této kapely uskutečnilo na podzim roku 2012 a na němž se – deset let po ukončení činnosti skupiny – opět nakrátko sešli všichni její bývalí významní členové.
A protože trvalé obnovení koncertní činnosti původního KLÍČe se určitě nechystá, je pro příznivce této kapely zajisté velmi potěšující, že v tradici této české hudební legendy bude nadále pokračovat alespoň „nová“ komorněji pojatá muzikantská sestava složená výhradně z dlouholetých členů bývalé skupiny KLÍČ – manželů Marianových a manželů Krupičkových – která si navíc dala velmi přiléhavý název – KLÍČ (kvartet).

A že to s navázáním na původní „klíčovskou“ tradici myslí zmínění muzikanti vážně vyjadřuje i to, že repertoár skupiny KLÍČ (kvartet) je sestaven především z nejúspěšnějších písní skupiny KLÍČ – a dlužno dodat, že hlavně díky pestrému a vhodně se doplňujícímu nástrojovému obsazení, citlivě upravenému aranžmá většiny písní – a v neposlední řadě i díky tomu, že členy skupiny KLÍČ (kvartet) jsou i dva hlavní sóloví zpěváci původního KLÍČe – dosáhlo toto muzikantské kvarteto toho, že diváci dnes odcházejí z jeho koncertů stejně příjemně naladěni a spokojeni, jako tomu vždycky bývalo i u koncertů skupiny KLÍČ.

Skupina KLÍČ (kvartet) hraje ve složení:
Jaroslav MARIAN – umělecký vedoucí, zpěv, šestistrunná a dvanáctistrunná kytara
Pavla MARIANOVÁ – zpěv, krumhorny, šalmaj, zobcové flétny, perkuse
Jitka KRUPIČKOVÁ – zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, rytmické nástroje
Jiří KRUPIČKA – zpěv, violoncello
 
19. 11. 2014 
19:30 
220,- (v předprodeji), 250,- (na místě) Kč 
 

FOLK TEAM 40 live

- závěrečný koncert
Hosté: Tomáš Úlehla, Miloš Makovský a další
 
22. 11. 2014 
19:00 
290,- (1.-10.řada), 260,- (od 11. řady dále + balkon) Kč 
 

EVA HOLUBOVÁ & BOB KLEPL

v pořadu:
HVĚZDY, JAK JE NEZNÁTE
Talk show oblíbených herců.
 
26. 11. 2014 
19:30 
220,- Kč 
 

KAREL PLÍHAL

- držitel ceny Anděl za CD Vzduchoprázdniny v kategorii Folk a country je již 30 let jednou z nejvýraznějších osobností folkové scény u nás.
Jemná a hravá poetika, komorní atmosféra. Vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. Projev, který nelze napodobit. A především: famózní kytarové umění. Plíhal kytarista jest kapitola sama pro sebe. Člověk by mohl tohoto kytarového samouka poslouchat i zarytě mlčícího a v žádném případě by se nenudil. Valčíky, blues, latinskoamerické rytmy, swing i jeho typické náladovky hrané nezaměnitelnými zvětšenými a zmenšenými durovými akordy – vše zvládá s lehkostí a bravurou. Plíhal – to je silná, pozitivní „energie sbalená ne do cukru“, nýbrž do zpěvu, recitování a hry.
Je zážitek slyšet Plíhala z přehrávače nebo číst jeho veršovánky. O něčem jiném je ale vnímat neopakovatelnou atmosféru jeho koncertů.
Koncert obsahuje bezmála všechny písničky z nového alba Vzduchoprázdniny, které vyšlo v září 2012, písničky starší v nových kytarových aranžích a mnoho nových básniček.
!!! Pořad není vhodný pro děti do 12-ti let !!!
  
 
30. 11. 2014 
13:30 
120,- (jednotné vstupné - dospělí i děti) Kč 
 

TANČÍME A ZPÍVÁME S MÍŠOU RŮŽIČKOVOU

tentokrát v pořadu "Popletení čertíci"
tentokrát v pořadu: POPLETENÍ ČERTÍCI
- interaktivní zábavná show Míši Růžičkové plná tanečních písniček a soutěží pro děti ve věku 2 - 10 let
Jednotné vstupné (děti i dospělí) - 120,- Kč.
Děti do dvou let ZDARMA!
 
30. 11. 2014 
16:00 
120,- (jednotné vstupné) Kč 
 

TANČÍME A ZPÍVÁME S MÍŠOU RŮŽIČKOVOU

tentokrát v pořadu Popletení čertíci
tentokrát v pořadu: POPLETENÍ ČERTÍCI
- interaktivní zábavná show Míši Růžičkové plná tanečních písniček a soutěží pro děti ve věku 2 - 10 let
Jednotné vstupné (děti i dospělí) - 120,- Kč.
Děti do dvou let ZDARMA!
 
04. 12. 2014 
19:30 
295,- Kč 
 

NEŘEŽ a Katka Koščová j.h.

"Pocta Zuzaně Navarové"

Skupina Neřež je volným pokračováním skupiny Nerez, která zanikla v roce 1994. Její zakládající členové Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský založili v roce 1998 skupinu Neřež, která se personálně shodovala s Kapelou Jaromíra Nohavici.
Skupina v současné době vystupuje v tomto obsazení:
Vít Beneš – klávesové nástroje, akordeon a zpěv
Filip Benešovský – basová kytara a zpěv
Robert Fischmann – flétny, perkuse a zpěv
Vít Sázavský – Kytara, viola a zpěv
Zdeněk Vřešťál – kytara, harmonika a zpěv

Koncert pro Zuzanu

Vynikající zpěvačka, skladatelka a textařka Zuzana Navarová by se letos dožila 55 let. V prosinci to už bude neuvěřitelných 10 let, co nás Zuzana předčasně opustila. K tomuto výročí připravila skupina Neřež vzpomínkové turné, kterého se kromě zakládajících členu Nerez Víta Sázavského a Zdeňka Vřešťála zúčastní i historicky první slovenská Superstar Katka Koščová a další členové skupiny Neřež.
Turné proběhne v deseti českých a moravských městech a kromě výše jmenovaných umělců vystoupí v každém městě jako host jiná zpěvačka (například Marie Rottrová, Pavlína Jíšová, Lucia Šoralová, Jitka Andrašková a další). Tyto umělkyně mají jedno společné – v jejich repertoáru jsou písně Zuzany Navarové nebo skupiny Nerez. „Chceme si zavzpomínat na Zuzanu a zahrát její nejkrásnější písničky – protože právě její dílo je stále živé a díky písničkám této skvělé zpěvačky zůstává mezi námi i ona…“, doplňuje kapelník Neřež Zdeněk Vřešťál. Brněnský koncert turné se koná ve čtvrtek 4.prosince v sále KS OMEGA Musilka a začíná v 19.30 hodin. Vstupenky si můžete koupit v obvyklých předprodejích.
 
06. 12. 2014 
19:00 
290,- (1. - 8. řada), 260,- (9. - 18. řada a balkon) Kč 
 

SPIRITUÁL KVINTET

Legendární česká folková skupina Vás zve na tradiční vánoční koncert na Musilce.
 
10. 12. 2014 
19:30 
200,- Kč 
 

COP

Vánoční koncert známé bluegrassové kapely z Plzně.
A co Vám vzkazuje kapela?:
"Kamarádi nazdar! Na Musilce hrajeme vždy rádi... Brněnští totiž umí vždy vřele reagovat a přesně vědí, jak nás "dostat.
Pro své příznivce máme jako vždy připraven bohatý vánoční program.
Kdo koncert navštíví, určitě bude odcházet příjemně naladěn do předvánočního shonu.
Těšíme se!
Váš COP
 

 Předprodeje vstupenek na Musilku

TICKETON

on line vstupenky na

www.ticketon.cz

SMS PŘEDPRODEJ
na

www.gig.cz

Indies
Poštovská 2, Brno
Tel. 542 218 382
Otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00 - 18:30 hod., So: 9:00- 13:00

mail: vstupenky@kdeco.cz

Dům Pánů z Lipé
nám. Svobody 17, Brno
Tel. 539 000 770

Otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00 - 18:00 hod.

Turistické informační centrum
Radnická 2, Brno
Tel. 542 210 863
E-mail: predprodej@bkcentrum.cz
Otevírací hodiny:
Po-Pá: 10:00 -18:00 hod.

Kudrna-Camp No 7

Podchod pod hlavním nádražím
Tel. 542 210 660
E-mail: vobchudek@kudrna.cz
Otevírací hodiny: Po-Pá: 8.00 - 18.00,
So: 8.00 - 14.00

Kulturní středisko Omega
Musilova 2a, Brno
Tel. 545 211 891
E-mail: ksomega@ksomega.cz
Otevírací hodiny: Po-Pá: 7:30 - 16:00

 

 
Hledat:
Kde:
 A co na to...
..Omega?
Dobrý den naše kurzovné je půlroční, pokud nemůže.. Více/Otevřít diskusi>>
 Na Musilce

FUTURUM - 30 let

Musilka 16. 10. 2014
FUTURUM - 30 let

THE GLASS ONION

Musilka 17. 10. 2014
THE GLASS ONION

BLBÁ BLONDÝNA NA STOJÁKA

Musilka 20. 10. 2014
BLBÁ BLONDÝNA NA STOJÁKA
stand up comedy show: IVA PAZDERKOVÁ, LUKÁŠ PAVLÁSEK, ONDŘEJ EN.DRU HAVLÍK

RADŮZA s kapelou

Musilka 22. 10. 2014
RADŮZA s kapelou

KLÍČ (kvartet)

Musilka 07. 11. 2014
KLÍČ (kvartet)

FOLK TEAM 40 live

Musilka 19. 11. 2014
FOLK TEAM 40 live
- závěrečný koncert

EVA HOLUBOVÁ & BOB KLEPL

Musilka 22. 11. 2014
EVA HOLUBOVÁ & BOB KLEPL
HVĚZDY, JAK JE NEZNÁTE

KAREL PLÍHAL

Musilka 26. 11. 2014
KAREL PLÍHAL
 Partneři

Anhydritové podlahy CEMEX Anhydritové podlahy | Lité podlahy CEMEX Lité podlahy