Koncerty a divadla na Musilce

Brněnská Musilka je již tradičním místem koncertů a divadelních představení nejrůznějších žánrů. Přijďte si i Vy zpříjemnit všední den setkáním se svým oblíbeným interpretem.

Vstupenky prodáváme také v kamenných prodejnách.

Aplikace pro mobilní telefon Česká Obec

Chcete vědět, co se děje v městské části Brno-sever?
Stáhněte si mobilní aplikaci ČESKÁ OBEC!

Seznamte se s jedinečnou mobilní aplikací a projektem, do kterého se městská část Brno-sever zapojila. Zobrazit více >>

KAREL PLÍHAL

Čt 12. 10. 2017

19:30

Cena: 300,- Kč (1. až 10. řada), 270,- Kč (od 11. řady dozadu) Kč
Cena v předprodeji: 300,- Kč (1. až 10. řada), 270,- Kč (od 11. řady dozadu) Kč

Mládeži do 12-ti let nepřístupno!!!

Skvělý kytarista a neméně kvalitní poeta, který v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. I tak se hovoří o Karlu Plíhalovi, písničkáři, který plní už roky české koncertní sály.

Na Plíhalově koncertě vás čeká jemná a hravá poetika, komorní atmosféra a to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. Ale především famózní kytarové umění.

Během koncertu ještě zazní i několik písniček z posledního alba Vzduchoprázdniny, ale bude jich málo. Jádrem koncertu budou starší známé písničky, které Karel hudebně upravil. A zahraje i nějaké novinky a těšit se samozřejmě můžete i na nové básničky.

Předprodej vstupenek od 2.8.2017 v předprodejích: Indies, Dům pánů z Lipé, Kudrna
a v kanceláři KS Omega, Musilova 2, Brno v pracovních dnech od 8:00 do 16:00

Zobrazit více

THE GLASS ONION

Pá 13. 10. 2017

19:30

Cena: 130 Kč
Cena v předprodeji: 120 Kč
Nenechte si ujít tři a půl hodiny skvělé zábavy s nejlepší Beatles revivalovou kapelou!
Zobrazit více

Vlasta Redl & malá parta

Ne 15. 10. 2017

19:00

Cena: 350,- Kč
Cena v předprodeji: 350,- Kč

Nenechte si ujít koncert vynikajícího moravského písničkáře Vlasty Redla

- samorostlý všeuměl (skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, se podílel na téměř 60 albech a je i autorem divadelní a filmové hudby). Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná, snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues).

Zobrazit více

NEŠVILSKÝ KRÚŽEK - 30 let

Pá 20. 10. 2017

19:00

Cena: 200,- Kč
Cena v předprodeji: 180,- Kč

Nešvilský krúžek slaví 30 let!

- za účasti všech současných i bývalých členů

- videoprojekce

 

Kapela byla založena v září 1987 několika přáteli, kteří před tím hráli jinou hudbu (pop-rock, heavy metal, underground) než C&W. Tito muzikanti o sobě tvrdí, že z původních hudebních seskupení byli vyobcováni pro svou výjimečnost. A jak vidí kapela sama sebe v odrazu Českomoravského country zrcadla? Když může být v Praze krúžek Valašský, proč by nemohl být v Brně krúžek Nešvilský. Jakkoliv postupuje kapela přece jen blíž a blíž k rocku, country mají opravdu rádi. Oblibu country u nás si vysvětlují tím, že jsou to vlastně moravské lidovky, exportované do Ameriky osídlenci, a nyní vrácené do původní vlasti. Tyto kolosální objevy dokázali s vážným obličejem tvrdit i přehrávkovým komisím zahnívajících osmdesátých let. Kapela již natočila několik CD. Posluchače se snažila  oslovit například svou cover-verzí letitého hitu Scota Mc Kenzieho - SAN FRANCISKO, který má hodně  blízko k pop-country. Jinou peckou byla pak svérázná kompilace na motivy melodie z filmu Sedm statečných s textem Jana Vyčítala, Vlak v 0.5, ale to vše zpíváno v Brněnském hantecu. V poslední dekádě se kapela stále více věnuje vlastní tvorbě a vznikají tak zcela nové písně v Nešvilském nezaměnitelném duchu.

nesvilskykruzek.com/

Zobrazit více

ZPÍVÁME A TANČÍME S MÍŠOU

So 04. 11. 2017

16:00

Cena: 130,- Kč
Cena v předprodeji: 130,- Kč

MÍŠA RŮŽIČKOVÁ

tentokrát v pořadu Halloween.

- interaktivní zábavná show Míši Růžičkové plná tanečních písniček a soutěží pro děti ve věku 2 - 10 let
Jednotné vstupné (děti i dospělí) - 130,- Kč.
Děti do dvou let ZDARMA!

O představení je velký zájem, prosím, zajistěte si vstupenky včas.

Vstupenky zakoupíte v předprodejích:

INDIES Poštovská 2

DŮM PÁNŮ Z LIPÉ nám. Svobody 17

a v kanceláři KS OMEGA, Musilova 2a v pracovních dnech od 8:00 do 16:00 hodin

www.minidiskoteka.cz

Zobrazit více

Radůza s kapelou

Po 06. 11. 2017

19:30

Cena: 350,- (1. až 10. řada), 320 od 11. řady dozadu Kč
Cena v předprodeji: 350,- (1. až 10. řada), 320,- (od 11. řady dozadu + balkon) Kč

Vstupenky zakoupíte v předprodejích: Indies Poštovská 2, Kudrna v podhodu hl. nádraží, Dům pánů z Lipé nám. Svobody 17 

(on line vstupenky na www.smsticket.cz jsou již vyprodány)

 

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza 18. září vrací na koncertní pódia, ale také 22. září vydá své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. Obsahuje originální písně, navazující na tradici především českých, ale i světových koled a adventních písní. Přináší nebývale něžné a láskyplné písničky nejen o tématech vánočních, ale i o důležitosti vzájemného porozumění a lásky.

 „Po zatěžkaném protiválečném CD Marathon jsem si chtěla udělat radost a napsala jsem desku o věcech, jež mne těší, a nakonec jsme to celé natočili se smyčci a sborem, neb to chtělo něco onačejšího, protože z toho vylezlo vánoční album. Písničky, jež jsem napsala, nejsou jen o Vánocích, ale i o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi partnery a tak všeobecně mezi lidmi navzájem. A jelikož smutného se na nás sype ze všech stran dost a dost, psala jsem jen o tom hezkém, protože věřím, že ať je sebehůř, jednou se karta musí obrátit,“ uvedla ke své novince Radůza a ještě dodala: „Vedle písní, zamýšlejících se nad hlubším smyslem Vánoc, nechybějí ani písničky veselé až žertovné, týkající se třeba vzpomínek na to, jak šel strýček, kupovat stromek s pilkou do lesa.“ 

Obvyklé nástrojové obsazení (kytara, klavír, akordeon, bicí) rozšířila Radůza o smyčcový orchestr, hoboj, vokální dětský a smíšený sbor i cimbál. Aranžmá svěřila Janě Vöröšové (s Radůzou spolupracovala již na soundtracku k filmu Tenkrát v ráji) a skvělému hráči na strunné nástroje Josefu Štěpánkovi, kteří písničkám střihli na velmi elegantní kabát. „Posluchači si nové album mohou poslouchat už ve dnech, kdy jsou ozdoby ještě uloženy v krabicích a čekají, až znovu zazáří na vánočních stromcích,“ míní Radůza.

 

 

www.raduza.cz

Zobrazit více

Rocky Eagles a Rocky Eagles after

Pá 10. 11. 2017

19:00

Cena: 150,- Kč
Cena v předprodeji: 130,- Kč

Brno-sever slaví 55 let big beatu v Brně.

Koncert skupin Rocky Eagles a Rocky Eagles After

Brněnská bigbítová scéna šedesátých let se vyznačovala velkým hudebním a společenským kvasem, z něhož povstaly zajímavé skupiny. V roce 1962 zde vznikla skupina Rocky Eagles, která se stala na brněnské hudební scéně nejlepší rockandrollovou kapelou. Kapela prošla řadou personálních změn, ale zakladatelem a organizátorem byl klavírista Rostislav Hradecký (1940) a instrumentálně vyspělý kytarista Miroslav „Dan“ Daňhel (1944). Od rock and rollu se kapela přeorientovala k náročnějšímu rhythm and blues. Rocky Eagles se nedobrovolně rozpadli po invazi vojsk Varšavské smlouvy po 21. srpnu 1968, protože umělecká agentura už nepočítala s návratem jejich kapelníka ze zahraniční dovolené.

10. prosince 2014 došlo k jejich zcela nečekanému comebacku v Brně na Šelepce za velkého zájmu pamětníků. V comebackové sestavě ale kapela nevydržela.

Kvůli uměleckým rozporům se část kapely odpoutala a založila sdružení Rocky Eagles After. Tuto sestavu tvoří Miroslav „Dan“ Daňhel (kytara, zpěv), Luboš „Zajíc“ Hloušek (baskytara, zpěv), doplněni mladou krví Vojtěch Svatoš (klávesy, zpěv) a Michael Illa (bicí nástroje). Tento kvartet hraje výrazně tvrdší odnož bigbítu orientovanou na blues rock, blue-eyed-soul, soul, hard rock, southern rock, prezentovaný skladbami Spencer Davis Group, Cream, Jimi Hendrix Experience, West Bruce And Laing, Lynyrd Skynyrd, Uriah Heep, Toto, ale i Ray Charlese….

Původní sestava Rocky Eagles je tvořena jmény jako Rostislav Hradecký (klávesy), Petr Netočný (sólový zpěv), doplněná jmény Jiří Trnavský (baskytara), Ivan Jasič (bicí nástroje) a Josef Javůrek (kytara). Tato sestava sází na standardní americký rock and roll skladbami Elvise Presleyho, Chucka Berryho, Carla Perkinse, Jerry Lee Lewise, Little Richarda, nebo anglických Rolling Stones.

Společné vystoupení obou jmenovaných kapel se koná 10. listopadu19.30 hodin na Musilce.

Jejich prezentaci uvádí brněnský hudební publicista Petr Gratias.

Zobrazit více

KLÍČ - 35 let

Ne 26. 11. 2017

19:30

Cena: 280,- (1. až 10. řada), 250,- Kč (od 11. řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 280,- (1. až 10. řada), 250,- Kč (od 11. řady dozadu + balkon) Kč

V roce 2017 uplyne již 35 let od chvíle, kdy se na jaře roku 1982 sešlo několik mladých muzikantů s tím, že společně založí kapelu - a tak byl onoho jara položen základ folkově orientované skupiny KLÍČ. Ta se již krátce po svém vzniku se zaměřila především na historizující a renesančně laděnou autorskou písňovou tvorbu a v průběhu následujících let se pak úspěšně propracovala mezi uznávanou českou hudební špičku, která se ve svém žánru stala vzorem pro spoustu dalších muzikantů a kapel.

Silné melodie písní spojené s poetickými a mnohdy neotřele nadčasovýmitexty, které často vedou posluchače i k hlubšímu zamyšlení, to vše navíc umocněno propracovaným aranžmá jednotlivých skladeb podpořeným vysokou interpretační úrovní všech muzikantů, to je KLÍČ, jak ho diváci i hudební odborníci po 35 letech jeho působení na české hudební scéně znají, mají rádi a obdivují.

A i když skupina KLÍČ v současné době koncertuje ve své kompletní sestavě již jen zcela výjimečně, rozhodli se její původní členové, že 35. výročí založení kapely je bezesporu tak významným mezníkem, aby pro tentokrát udělali výjimku a na pódia se vrátili na poněkud delší dobu. Proto všechny letošní slavnostní koncerty odehraje skupina KLÍČ v tradičním velkém sedmičlenném obsazení.

Skupina KLÍČ v roce 2017 navíc vydá i zcela nové autorské album.

A i když kapela plánuje nové CD pokřtít až na podzim letošního roku, přesto mnohé písně z tohoto alba zařadila do repertoáru všech svých letošních výročních koncertů.

A příznivci skupiny určitě ocení, že i nejnovější autorská tvorba kapely navazuje na to nejlepší, co posluchači z předchozích alb skupiny KLÍČ znají.

 

A pouze pro informaci doplňujeme, že na všech výročních koncertech budou v prodeji jednak nedávná alba skupiny KLÍČ (2CD „Dál plyne čas...“ a live CD „KLÍČ – 30 let“), ale současně i sólová alba zakládající členky skupiny KLÍČ Pavly Marianové (starší CD „Nářek“ a také její nové autorské album „Radosti, bolesti...“).

Od října pak bude k dispozici i zmíněné nové CD skupiny KLÍČ nazvané "V čase zrání...".

 

Obsazení skupiny KLÍČ pro letošní výroční koncerty je následující:

 Jaroslav MARIAN  –  umělecký vedoucí, zpěv, šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, perkuse

Pavla MARIANOVÁ  –  zpěv, krumhorny, šalmaj, zobcové flétny, metalofon, perkuse

Jana SLAVATOVÁ  –  zpěv, buben, perkuse

Jitka KRUPIČKOVÁ  –  zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, krumhorny, malý buben, perkuse

Jiří KRUPIČKA  –  zpěv, violoncello

Jana BOŠKOVÁ  –  zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, perkuse

Jan JANDA  –  zpěv, dvanáctistrunná a šestistrunná kytara

agentura.studioklic.cz/

Zobrazit více

LUBOŠ POSPÍŠIL a 5P

St 06. 12. 2017

19:30

Cena: 220 Kč
Cena v předprodeji: 200 Kč

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (které vloni v prosinci získalo zlatou desku!) nyní navléká lehce retrospektivní kabátek. Na sezónu 2016-17 přichystal Supraphon k jubileu to, po čem fanoušci léta volali – ve dvou boxech vyšel třinácti-diskový komplet všech zpěvákových CD + kupa bonusů. Šestašedesátiletý Luboš toho po rockových dálnicích najezdil, název aktuálního turné i albového boxu je tedy nasnadě – Route 66. A aby toho krásného nebylo málo, letos v únoru protagonista dostal další velké ocenění – vstoupil do Beatové síně slávy Rádia Beat v kategorii osobnost.

Probíhající turné doplňuje stávající playlist 5P o několik oprášených songů. Mimo jiné zní na koncertech kultovní Vzpomínka na jednu vesnickou tancovačku, kterou Pospíšil dvacet let naživo nehrál. Publikum se samozřejmě dočká i novinek ze Soukromé elegie a osvědčených písniček ze zlaté éry, včetně jednoho exkurzu do „prehistorie“ (Doky, vlaky, hlad a boty).Pospíšilův tenor za bicími jistí hvězda mezi tuzemskými bubenicemi Pája Táboříková (též Jasná páka), elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart (YoYo Band, Žáha…), klávesy kapelníka Ondřeje Fencla (Schodiště, Vladimír Merta, ex-Marsyas…) tančí kolem, rytmiku dotváří zkušený baskytarista Martin Štec (ex-Vltava, I. Hlas). Unikátem na scéně jsou sehrané pětihlasy jako další poznávací znamení současných 5P, semknutých kolem Pospíšila. Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela hraje s radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující muzikanti. A možná právě proto. Alba aktuálních 5P ověnčují pozitivní novinářské ohlasy, ale i na svou dobu slušné prodeje, v souvislosti s CD Soukromá elegie mnoho recenzentů psalo o „nejlepším albu od dob A nestřílejte na milence“, ke zlaté desce zbývá pár kroků. Turné střídá turné, v roce 2015 odehrál L.P. přes sto koncertů, vloni to bylo sto dvacet. Jako by těch křížků nebylo šest 66, ale dvakrát méně. 

www.lubospospisil.cz

Zobrazit více

SPIRITUÁL KVINTET

So 09. 12. 2017

19:00

Cena: 290,- Kč (1. az 10. řada), 260,- Kč nečíslované sezení od 11. řady dozadu a balkon) Kč
Cena v předprodeji: 290,- Kč (1. az 10. řada), 260,- Kč nečíslované sezení od 11. řady dozadu a balkon) Kč

Vánoční koncert jedné z prvních a nejznámějších českých folkových kapel.

Vstupenky zakoupíte v předprodejích:

INDIES Poštovská 2, DŮM PÁNŮ Z LIPÉ nám. Svobody 17, KUDRNA podchod hl. nádraží

a on line na www.ksomega.cz

Zobrazit více

Nezmaři

Čt 14. 12. 2017

19:00

Cena: 260 Kč
Cena v předprodeji: 240 Kč

Nezmaři  vystoupí s programem, ve kterém zazní nejznámější písně, které už patří do zlatého fondu skupiny, ale také koledy a písně s vánoční tématikou.

Sestava je více než 27 let neměnná.

Pavel Zajíc- kytara a zpěv.

Tonda Hlaváč-- kytara a zpěv

Šárka Benetková- klávesy zpěv

Pavel Jim Drengubák-kontrabas.

Bližší informace na www.nezmari.cz.

Zobrazit více

ZNOUZECTNOST + N.V.Ú. (30 let)

Pá 15. 12. 2017

19:30

Cena: 180,- Kč
Cena v předprodeji: 150,- Kč
No future? Future is now!! Tour 2017
Zobrazit více

Předprodej vstupenek v kamenných prodejnách

Indies

adresa:
Poštovská 2, Brno
tel:
542 218 382
mail:
vstupenky@kdeco.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00-18:30, So: 9:00-13:00

Dům Pánů z Lipé

adresa:
nám. Svobody 17, Brno
tel:
539 000 770
otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00-18:00

TO JE BRNO

adresa:
Panenská 1, Brno
tel:
542 210 863
mail:
vstupenkybrno@ticbrno.cz
otevírací hodiny:
Po-Ne: 9:00-18:00

Kudrna-Camp No 7

adresa:
Podchod pod hlavním nádražím
tel:
542 210 660
mobil:
608 925 393
mail:
prodejna@vobchudekkudrna.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 8:00-18:00, So: 8:00-12:00

Kulturní středisko Omega

adresa:
Musilova 2, Brno
tel:
545 211 891
mail:
ksomega@ksomega.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 7:30-16:00