Koncerty a divadla na Musilce

Brněnská Musilka je již tradičním místem koncertů a divadelních představení nejrůznějších žánrů. Přijďte si i Vy zpříjemnit všední den setkáním se svým oblíbeným interpretem.

Vstupenky prodáváme také v kamenných prodejnách.

Aplikace pro mobilní telefon Česká Obec

Chcete vědět, co se děje v městské části Brno-sever?
Stáhněte si mobilní aplikaci ČESKÁ OBEC!

Seznamte se s jedinečnou mobilní aplikací a projektem, do kterého se městská část Brno-sever zapojila. Zobrazit více >>

Jazzový ples

So 25. 02. 2017

19:30

Cena: 310,- (sál), 280,- (salonek) Kč
Cena v předprodeji: 310,- (sál), 280,- (salonek) Kč

K tanci i poslechu hraje orchestr JAZZ ARCHIV pod vedením Jaroslava Studenky.

Těšit se můžete na ukázky a výuku tanců taneční školy SWING WINGS.

 

Vstupenky zakoupíte:

- v kanceláři KS OMEGA, Musilova 2, tel.č. 545 211 891

- INDIES, Poštovská 2, tel.č. 542 218 382

- DŮM PÁNŮ Z LIPÉ, nám. Svobody 17, tel.č.: 539 000 770

 

nebo jednoduše on line: www.smsticket.cz

Zobrazit více

Pavel Dobeš

Út 07. 03. 2017

19:30

Cena: 230 Kč
Cena v předprodeji: 200 Kč

s doprovodným kytaristou Tomášem Kotrbou

Pavel Dobeš patří již léta mezi stálice naší folkové scény. Je nenapodobitelný a nezařaditelný.Poznáte ho po první větě, prvním slově. V jeho písničkách jsou každodenní příběhy, které ve vás zanechají nezaměnitelný pocit.  Za léta veřejného vystupování na českých i zahraničních pódiích Pavel Dobeš vtipně a výstižně komentuje a jednotlivé etapy své tvůrčí činnosti dokládá léty prověřenými hity.Za brilantního kytarového doprovodu dlouholetého spoluhráče Tomáše Kotrby uslyšíte Dobešovy největší „pecky“ -  Jarmila, Blažek, Něco o lásce, Zpátky do trenek, Calvera, Pražce a další.  

Nenapodobitelná poetika písničkových textů, texty s lehkým humorem, nadsázkou, výstižnými obraty a gradací, to vše řadí tuto stálici naší folkové scény mezi umělce, kteří dokáží oslovit všechny generace, umělce, kteří jsou bez laciného podbízení svým publikem vždy znovu žádáni.

V 80. letech prorazil do 1. folkové ligy sám se svou dvanáctistrunnou kytarou a písničkami zpívanými v ostravském dialektu (dnes už folkové hity -  Jarmila, Zapomenutý trumf, Hrušky, Krtci, atd.)

V 90. letech hrál s Milošem Dvořáčkem, který se podílel na jednom z nejúspěšnějších Dobešových autorských alb – „Zpátky do trenek“ (po přestěhování z Ostravy do Hradce Králové v r. 1985 opouští autor ostravštinu a píše písničky v češtině – Jumbo jet, Pražce, Zpátky do trenek, Kostelíček, Papíroví draci a další).

V roce 1996 střídá Miloše Dvořáčka doprovodný kytarista Tomáš Kotrba, který s Dobešem hraje dodnes.

Pavel Dobeš vydal 12 alb, poslední -  „Archivy se otvírají“ vyšlo v roce 2012.

Zobrazit více

Zpíváme a tančíme s Míšou

So 25. 03. 2017

16:00

Cena: 120,- Kč
Cena v předprodeji: 120,- Kč

MÍŠA RŮŽIČKOVÁ

tentokrát v pořadu Minidiskotéka v cirkuse .

- interaktivní zábavná show Míši Růžičkové plná tanečních písniček a soutěží pro děti ve věku 2 - 10 let
Jednotné vstupné (děti i dospělí) - 120,- Kč.
Děti do dvou let ZDARMA!

O představení je velký zájem, prosím, zajistěte si vstupenky včas.

Zobrazit více

Radůza s kapelou

Út 04. 04. 2017

19:30

Cena: 350,- (1. až 10. řada), 320,- Kč (volné nečíslované sezení ov 11.řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 350,- (1. až 10. řada), 320,- Kč (volné nečíslované sezení ov 11.řady dozadu + balkon) Kč

Velice se omlouváme, koncert je ze zdravotních důvodů zrušen. Zakoupené vstupenky vracejte v předprodejích, kde jste je zakoupili. Děkujeme Vám za pochopení.

Radůza Vám vzkazuje: 

Moji milí!

Nádoby, v nichž spočívají naše duše jsou jen křehké skořápky a praskliny, jež v posledních měsících utrpěla ta moje mne nutí, abych se alespoň na krátký čas stáhla do své ulity a dala jí čas, aby znovu zesílila. Proto Vám s velkou lítostí musím oznámit, že až do konce této sezóny nemohu vystupovat. Omlouvám se Vám za zklamání, které jsem možná některým z Vás způsobila. Věřte, že i pro mne je velmi těžké se obejít bez Vás a Vaší milé podpory, ale pevně doufám, že se budu moci brzy vrátit a všechny síly, jež budu mít k dispozici, opět věnovat Vám. Přeji Vám pevné ulity, dlouhý dech a srdce plná štěstí. Vaše Radůza

Zobrazit více

Fleret a Zuzana Šuláková

Pá 31. 03. 2017

19:30

Cena: 260 Kč
Cena v předprodeji: 240 Kč

Fleret a Šuláková opět na jednom pódiu? Ještě donedávna těžko splnitelné přání mnoha fanoušků. Jarmila Šuláková před čtyřmi lety dala koncertům definitivní  sbohem. A před nedávnem odešla bohužel do muzikantského nebe. Ale nyní Fleret spojil své síly s dcerou legendární folklórní umělkyně Zuzanou. Takže již brzy uvidíme po jeho boku „novou“ Šulákovou.

Ovečky zaběhnuté, Doma najlepší nebo Já su od Lidečka – krásné písničky vycházející z klasických lidovek, jež dlouhé roky patřily do koncertního programu kapely Fleret. Málokdo z fanoušků by čekal, že je po odchodu Jarmily Šulákové ještě někdy uslyší naživo. Zpívat je již samozřejmě nebude „královna lidové písně“, leč její dcera Zuzana. Zkrátka, tradice pokračuje.
 

Zuzana Šuláková se muzice věnuje od dětství. Zpívala ve valašských souborech, hrála v kapele Leonard a učí hudební výchovu na základní škole a nyní přebírá pomyslnou štafetu po sedmnáctiletém působení své maminky ve skupině Fleret.

Zobrazit více

SRDCEM TALENTŮ

So 01. 04. 2017

14:00

Cena: 300 Kč
Cena v předprodeji: 250 Kč

Benefiční megakoncert pro Lukáše - statečného bojovníka s následky těžkých popálenin

účinkují ZELENÁČI a finalisté soutěže Talent Country rádia 2016 .

Program:

14:00  Poutníci Česká Třebová

14:45  Mirek Bílek

15:20  Tony Joch a přátelé

16:15  Past 

17:10  Dřeváci

18:10  František Nedvěd ml. a Hot dog Band

19:15  Marod

20:30  ZELENÁČI

Vstupenky zakoupíte v předprodejích: INDIES Poštovská 2, KUDRNA podchod hl. nádraží, DPL nám. Svobody 17 a TO JE BRNO Panenská 1

Zobrazit více

ŽALMAN & SPOL

St 26. 04. 2017

19:30

Cena: 260,- (1. až 10. řada), 240,- Kč (od 11. řady dozadu nečíslované sezení) Kč
Cena v předprodeji: 260,- (1. až 10. řada), 240,- Kč (od 11. řady dozadu nečíslované sezení) Kč

 

Hudební sezona 2016-17 bude pro mnohé fanoušky Pavla Žalmana Lohonky, který svým hlasem a texty těší publikum již téměř půl století, opět něčím nová a neoposlouchaná. Žalman působí na hudební scéně od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & Spol, která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v lednu 2012, kdy vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již celých 22 let, přinesl nový vítr a nové aranže písní příchod kytaristy Pavla Maliny a především zpěvačky Michaely Hálkové, která se Žalmanem již zpívala v půli devadesátých let.

 

Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy, protože je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 17 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Pro jeho tvorbu je charakteristická pracovitost, cílevědomost a pokora, díky nimž se stal dobrým příkladem pro mnohé mladé folkové skupiny. Před šesti lety byl první folkovou stálicí, která se zapojila do hnutí FOLK ŽIJE! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem - přibližovat lidem folkový žánr a při tom zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií...

 

 

 

 

Zobrazit více

Robert Křesťan se skupinou DRUHÁ TRÁVA

St 24. 05. 2017

19:30

Cena: 300,- Kč
Cena v předprodeji: 300,- Kč

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce
Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:
Robert Křesťan - sólový zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina - banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály
Luboš Novotný - dobro, lap steel, vokály
Emil Formánek - kytara, mandolína, vokály
Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara
Kamil Slezák - bicí, perkuse, cajon

 Přední česká kapela Druhá tráva, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu, oslavila minulý rok čtvrt století na scéně. Rok oslav odstartovala vydáním kompletu DVD/CD/zpěvník nazvaném In Concert, které bylo příznivě přijato jak posluchači, tak i kritikou.

Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby z nejnovějších studiových alb Pojďme se napít, Marcipán z Toleda, Shuttle to Betlehem a 1775 básní Emily Dickinsonové.

Zobrazit více

Předprodej vstupenek v kamenných prodejnách

Indies

adresa:
Poštovská 2, Brno
tel:
542 218 382
mail:
vstupenky@kdeco.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00-18:30, So: 9:00-13:00

Dům Pánů z Lipé

adresa:
nám. Svobody 17, Brno
tel:
539 000 770
otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00-18:00

TO JE BRNO

adresa:
Panenská 1, Brno
tel:
542 210 863
mail:
vstupenkybrno@ticbrno.cz
otevírací hodiny:
Po-Ne: 9:00-18:00

Kudrna-Camp No 7

adresa:
Podchod pod hlavním nádražím
tel:
542 210 660
mobil:
608 925 393
mail:
prodejna@vobchudekkudrna.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 8:00-18:00, So: 8:00-12:00

Kulturní středisko Omega

adresa:
Musilova 2, Brno
tel:
545 211 891
mail:
ksomega@ksomega.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 7:30-16:00