Koncerty a divadla na Musilce

Brněnská Musilka je již tradičním místem koncertů a divadelních představení nejrůznějších žánrů. Přijďte si i Vy zpříjemnit všední den setkáním se svým oblíbeným interpretem.

Vstupenky prodáváme také v kamenných prodejnách.

Aplikace pro mobilní telefon Česká Obec

Chcete vědět, co se děje v městské části Brno-sever?
Stáhněte si mobilní aplikaci ČESKÁ OBEC!

Seznamte se s jedinečnou mobilní aplikací a projektem, do kterého se městská část Brno-sever zapojila. Zobrazit více >>

Zdeněk Izer a autokolektiv

Čt 03. 11. 2016

19:30

Cena: 280,- (1. až 10. řada), 250,- Kč (od 11. řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 280,- (1. až 10. řada), 250,- Kč (od 11. řady dozadu + balkon) Kč

Nový celovečerní zábavný program, ve kterém se setkáte s jedinečným a nezaměnitelným humorem Z. Izera.

Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy, převleky a světelnými efekty.

 

Vstupenky zakoupíte již nyní v

KS Omega - po - pá 7.30 -16:00

přímo z našich stránek online přes smsticket

a v obvyklých předprodejích:

INDIES, KUDRNA, TIC A DŮM PÁNŮ Z LIPÉ

 

 

Zobrazit více

KAREL KAHOVEC a GEORGE & BEATOVENS host: VIKTOR SODOMA

Čt 10. 11. 2016

19:30

Cena: 300,- Kč
Cena v předprodeji: 270,- Kč

Karel Kahovec se v listopadu  dožívá 70. let a tomuto významnému jubileu je věnován i koncert na Musilce.

KAREL KAHOVEC, pěvěcká hvězda 60. let, se poprvé objevil na československé  rock'n'rollové scéně v roce 1963, ve skupině Hells Devills. Tato na naše poměry revoluční formace pronásledovaná komunistickým režimem ale neměla dlouhého trvání. Po následném dvouletém působení ve skupině The Matadors, kde vznikly první Karlovy písně a nahrávky jako SNAD JEDNOU TI DÁM a SING A SONG OF SIXPENCE, došlo k výměně s Viktorem Sodomou ze skupiny Flamengo.Ve Flamengu společně s Petrem Novákem obohatili bigbeatovou historii o zásadní hity, které se dodnes hrají ve sdělovacích prostředcích i u táborových ohňů, aniž by mnozí věděli, kdo tyto písně napsal. Byl to Novákův NÁHROBNÍ KÁMEN, POVÍDEJ nebo JÁ BUDU CHODIT POŠPIČKÁCH a Kahovcova PANÍ V ČERNÉM, POPRAVA BLOND HOLKYnebo SVOU LÁSKU JSEM ROZDAL. Od roku 1969 Karel Kahovec působil v Country Beatu Jiřího Brabce kde po boku "Zlaté slavice" Naďy Urbánkové prožil velmi úspěšných deset let. S touto kapelou se dostali dvakrát i do Nashville, kolébky counry music v USA. Z tohoto období je jeho nesmrtelný hit HÁJ MODŘÍNŮ. Z mnoha dalších projektů, ve kterých se Karel objevil, stojí za zmínku především spolupráce se skupinou Golem.Kruh se uzavřel v roce 1995 a Karel Kahovec se s Petrem Novákemopět sešli, tentokrát v George & Beatovens. Tato spoupráce bohužel netrvala dlouho a po předčasné smrti Petra Nováka v roce 1997 zůstalve skupině George & Beatovens sámV roce 2016 se Karel Kahovec dožívá 70 let a u této příležitosti chystá se skupinou George & Beatovens koncertní turné, kde mohou posluchači slyšet všechny zde zmíněné písně.A nejen ty. Další rock'n'rollový, beatový a popový veteránViktor Sodoma spolupracuje sG&B již 10 let a v tomto projektu můžete zaslechnout jeho písně ZLATÝDŮL, KYTARO HREJ,GET DOWN FROM THE TREE, HUSH atd...

Na koncertu uslyšíte:

 • známé Kahovcovy písničky ze 60.let
  /Paní v černém, Poprava blond holky atd./
 • Rock´n´Roll v původní podobě
 • písně z období spolupráce s Coutry beatem
  /Háj modřínů, To se budem príma mít/
 • několik písní z alba Rub a líc
 • vzpomínka na Petra Nováka, dlouholetého zpěváka skupiny G&B
  /Povídej, Hvězdičko blýskavá, Já budu chodit po špičkách/

        + Viktor Sodoma s repertoárem legendárních The Matadors (Zlatý důl, Hush, Black is black atd.).

Zobrazit více

KLÍČ (kvartet)

So 12. 11. 2016

19:30

Cena: 260,- Kč
Cena v předprodeji: 240,- Kč Kč

Písně legendární skupiny KLÍČ v podání 4 jejích předních protagonistů.

Pro ty, kteří mají rádi renesančně-historizující tvorbu skupiny KLÍČ, je určitě velmi potěšující, že v téměř 35 let trvající tradici této velmi úspěšné české hudební legendy nadále pokračuje skupina KLÍČ(kvartet), což je komornější muzikantská sestava tvořená čtyřmi předními protagonisty původní skupiny KLÍČ.

Repertoár tohoto muzikantského kvarteta je sestaven jednak z nejúspěšnějších – a léty osvědčených – písní skupiny KLÍČ, ale na  jeho koncertech si dnes mohou diváci poslechnout už i skladby z nově chystaného autorského alba, které vyjde v příštím roce k 35. výročí založení této kapely. A dlužno ještě dodat, že vzhledem k pestrému a příhodně se doplňujícímu nástrojovému i hlasovému obsazení (a také díky citlivě upravenému aranžmá většiny skladeb) si diváci ze současných koncertů skupiny KLÍČ (kvartet) odnášejí stejně příjemné pocity a povznášející radost z hudby, jako tomu vždy bývalo u původní skupiny KLÍČ.

KLÍČ (kvartet) hraje ve složení:

Jaroslav MARIAN –  umělecký vedoucí, zpěv, šestistrunná a dvanáctistrunná kytara

Pavla MARIANOVÁ  –  zpěv, krumhorny, šalmaj, zobcové flétny, perkuse

Jitka KRUPIČKOVÁ  –  zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, krumhorny, rytmické nástroje

Jiří KRUPIČKA  –  zpěv, violoncello

 

 

Zobrazit více

FOLK TEAM a POZDNÍ SBĚR

St 16. 11. 2016

19:30

Cena: 280 Kč
Cena v předprodeji: 230 Kč

FOLK TEAM

Legendární brněnská skupina Folk Team bývá žánrově vřazována k folkrocku či softrocku, některé skladby jsou laděny bigbítově, jiné inklinují k čistému folku až šansonu.

Členové Folk Teamu však nikdy nepřemýšleli o svém stylovém zařazení a hráli spíše to, co sami cítili.

Hlavní repertoár je dílem dvojice Venclovský – Huvar. Skupina funguje bez přerušení činnosti více než 40 let, i letos odehrála řadu samostatných koncertů i festivalových vystoupení a to jak na folkových tak na rockových festivalech.

Kapela vydala 6 studiových alb a 6 výběrových, na svém kontě má také 2 DVD. Aktuálním albem je záznam koncertu na CD/DVD Folk Team – Jako živýí.

 www.folkteam.cz

www.facebook.com/FolkTeam

 

POZDNÍ SBĚR - Výběrová sestava muzikantů napříč žánry... rock, folk, jazz, blues, country, funky... vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely Pozdní sběr. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza - zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček - elektrické kytary, lap steel, mandolína a zpěv, Jiří Meisner - baskytara a zpěv, Karel Macálka - elektrické, akustické kytary a zpěv, Štěpán Baloun - klávesy a zpěv, a Tomáš Hanke  - bicí, dozrál z hlediska vinařského do stadia výběr z bobulí. Pozdní sběr potěší, výběrem toho nejlepšího ze své tvorby, všechny milovníky dobré muziky.

www.pozdnisber.cz

 

 

 

Zobrazit více

ZNOUZECTNOST & N.V.Ú

Pá 25. 11. 2016

19:30

Cena: 180,- Kč
Cena v předprodeji: 150,- Kč

NO FUTURE? FUTURE IS NOW!

aneb večírek pánů v nejlepších letech

ZNOUZECTNOST (30 let)

N.V.Ú. (29 LET)

Zobrazit více

TANČÍME A ZPÍVÁME S MÍŠOU v 16.00

So 03. 12. 2016

16:00

Cena: 120,- Kč
Cena v předprodeji: 120,- Kč

MÍŠA RŮŽIČKOVÁ

tentokrát v pořadu Vánoční .

- interaktivní zábavná show Míši Růžičkové plná tanečních písniček a soutěží pro děti ve věku 2 - 10 let
Jednotné vstupné (děti i dospělí) - 120,- Kč.
Děti do dvou let ZDARMA!

O představení je velký zájem, zajistěte si prosím vstupenky včas.

Zobrazit více

SPIRITUÁL KVINTET - vánoční koncert

So 10. 12. 2016

19:00

Cena: 290,- (1. až 10. řada, 260,- od 11. řady dozadu + balkon Kč
Cena v předprodeji: 290,- (1. až 10. řada, 260,- od 11. řady dozadu + balkon Kč
Tradiční vánoční koncert legendy českého folku.
Zobrazit více

ROBERT KŘESŤAN se skupinou DRUHÁ TRÁVA

St 28. 12. 2016

19:00

Tradiční novoroční koncert.

DRUHÁ TRÁVA letos SLAVÍ 25 LET!

Přední česká kapela Druhá tráva, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu, slaví čtvrt století na scéně. Rok oslav odstartovala vydáním kompletu DVD/CD/zpěvník nazvaném In Concert, které bylo příznivě přijato jak posluchači, tak i kritikou.

 Těšit se můžete na excelentní výkony nejsilnější sestavy Druhé trávy, ve které se kromě zpěváka Roberta Křesťana sešli bendžista Luboš Malina, dobrista Luboš Novotný, kytarista Emil Formánek, kontrabasista Tomáš Liška a bubeník Kamil Slezák. Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby kapely z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby ze studiových alb Marcipán z Toleda, Dylanovky a Pojďme se napít.

Druhá tráva vznikla v roce 1991. Od počátku mixuje několik hudebních stylů: bluegrass, folk i rock. Vydala osmnáct alb v Čechách i USA, je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Pravidelně absolvuje turné po Spojených státech včetně koncertování v centru nejen country hudby v Nashvillu.

Zobrazit více

MALINA BROTHERS

St 25. 01. 2017

19:30

Cena: 250 Kč
Cena v předprodeji: 250 Kč

 

Když bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Monogram) před několika lety vyslyšeli přání fanoušků a založili kapelu Malina Brothers, do které přizvali kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet), vypadalo to na jednorázový projekt.

 

Dvě vyprodaná turné a ohlas příznivců je nakonec zavedli podruhé do nahrávacího studia. Výsledkem je aktuální album Malina Brothers & Charlie McCoy.

 

A jak už název napovídá, do rodiny předních hudebníků české country a folku přibyl legendárním nashvillský muzikant Charlie McCoy (Bob Dylan, Elvis Presley, Simon & Garfunkel, Johnny Cash, Roy Orbison, Ringo Starr...), bez nadsázky označovaný jako nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku.

 

Na albu posluchači uslyší, stejně jako na debutu, například několik dalších písniček od východočeského rodáka Mirka „Skunka“ Jaroše, jako Jsem holej, McLaren, nebo Jackson. Pět skladeb, z nichž dvě jsou úplně nové, přinesl McCoy. Ve zpěvu jednotlivých tracků se plynule střídá čeština s angličtinou. Kolekci zpívaných písniček doplňuje několik instrumentálek.

 

Písně z nového alba kapela zahraje ve středu 25.ledna v brněnské Musilce.

Video k novému albu: https://www.youtube.com/watch?v=cmOFXWhGHxM

videoklip:

 

https://www.youtube.com/watch?v=tYFKh5hBfok&list=PLKfc75yAfh3moKGVZESXRUOEGn46orqFS

www.malinabrothers.cz

Zobrazit více

Předprodej vstupenek v kamenných prodejnách

Indies

adresa:
Poštovská 2, Brno
tel:
542 218 382
mail:
vstupenky@kdeco.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00-18:30, So: 9:00-13:00

Dům Pánů z Lipé

adresa:
nám. Svobody 17, Brno
tel:
539 000 770
otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00-18:00

Turistické informační centrum

adresa:
Radnická 2, Brno
tel:
542 210 863
mail:
vstupenkybrno@ticbrno.cz
otevírací hodiny:
Po-So: 10:00-18:00

Kudrna-Camp No 7

adresa:
Podchod pod hlavním nádražím
tel:
542 210 660
mobil:
608 925 393
mail:
prodejna@vobchudekkudrna.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 8:00-18:00, So: 8:00-12:00

Kulturní středisko Omega

adresa:
Musilova 2, Brno
tel:
545 211 891
mail:
ksomega@ksomega.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 7:30-16:00