Koncerty a divadla na Musilce

Brněnská Musilka je již tradičním místem koncertů a divadelních představení nejrůznějších žánrů. Přijďte si i Vy zpříjemnit všední den setkáním se svým oblíbeným interpretem.

Vstupenky prodáváme také v kamenných prodejnách.

Aplikace pro mobilní telefon Česká Obec

Chcete vědět, co se děje v městské části Brno-sever?
Stáhněte si mobilní aplikaci ČESKÁ OBEC!

Seznamte se s jedinečnou mobilní aplikací a projektem, do kterého se městská část Brno-sever zapojila. Zobrazit více >>

Zpíváme a tančíme s Míšou

So 25. 03. 2017

16:00

Cena: 120,- Kč
Cena v předprodeji: 120,- Kč

PŘEDSTAVENÍ JE JIŽ VYPRODÁNO!

MÍŠA RŮŽIČKOVÁ

tentokrát v pořadu Minidiskotéka v cirkuse .

 

- interaktivní zábavná show Míši Růžičkové plná tanečních písniček a soutěží pro děti ve věku 2 - 10 let
Jednotné vstupné (děti i dospělí) - 120,- Kč.
Děti do dvou let ZDARMA!

O představení je velký zájem, prosím, zajistěte si vstupenky včas.


 

Zobrazit více

Radůza s kapelou

Út 04. 04. 2017

19:30

Cena: 350,- (1. až 10. řada), 320,- Kč (volné nečíslované sezení ov 11.řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 350,- (1. až 10. řada), 320,- Kč (volné nečíslované sezení ov 11.řady dozadu + balkon) Kč

Velice se omlouváme, koncert je ze zdravotních důvodů zrušen. Zakoupené vstupenky vracejte v předprodejích, kde jste je zakoupili. Děkujeme Vám za pochopení.

Radůza Vám vzkazuje: 

Moji milí!

Nádoby, v nichž spočívají naše duše jsou jen křehké skořápky a praskliny, jež v posledních měsících utrpěla ta moje mne nutí, abych se alespoň na krátký čas stáhla do své ulity a dala jí čas, aby znovu zesílila. Proto Vám s velkou lítostí musím oznámit, že až do konce této sezóny nemohu vystupovat. Omlouvám se Vám za zklamání, které jsem možná některým z Vás způsobila. Věřte, že i pro mne je velmi těžké se obejít bez Vás a Vaší milé podpory, ale pevně doufám, že se budu moci brzy vrátit a všechny síly, jež budu mít k dispozici, opět věnovat Vám. Přeji Vám pevné ulity, dlouhý dech a srdce plná štěstí. Vaše Radůza

Zobrazit více

Fleret a Zuzana Šuláková

Pá 31. 03. 2017

19:30

Cena: 260 Kč
Cena v předprodeji: 240 Kč

Fleret a Šuláková opět na jednom pódiu? Ještě donedávna těžko splnitelné přání mnoha fanoušků. Jarmila Šuláková před čtyřmi lety dala koncertům definitivní  sbohem. A před nedávnem odešla bohužel do muzikantského nebe. Ale nyní Fleret spojil své síly s dcerou legendární folklórní umělkyně Zuzanou. Takže již brzy uvidíme po jeho boku „novou“ Šulákovou.

Ovečky zaběhnuté, Doma najlepší nebo Já su od Lidečka – krásné písničky vycházející z klasických lidovek, jež dlouhé roky patřily do koncertního programu kapely Fleret. Málokdo z fanoušků by čekal, že je po odchodu Jarmily Šulákové ještě někdy uslyší naživo. Zpívat je již samozřejmě nebude „královna lidové písně“, leč její dcera Zuzana. Zkrátka, tradice pokračuje.
 

Zuzana Šuláková se muzice věnuje od dětství. Zpívala ve valašských souborech, hrála v kapele Leonard a učí hudební výchovu na základní škole a nyní přebírá pomyslnou štafetu po sedmnáctiletém působení své maminky ve skupině Fleret.

Zobrazit více

SRDCEM TALENTŮ

So 01. 04. 2017

14:00

Cena: 300 Kč
Cena v předprodeji: 250 Kč

Benefiční megakoncert pro Lukáše - statečného bojovníka s následky těžkých popálenin

účinkují ZELENÁČI a finalisté soutěže Talent Country rádia 2016 .

Program:

14:00  Poutníci Česká Třebová

14:45  Mirek Bílek

15:20  Tony Joch a přátelé

16:15  Past 

17:10  Dřeváci

18:10  František Nedvěd ml. a Hot dog Band

19:15  Marod

20:30  ZELENÁČI

Vstupenky zakoupíte v předprodejích: INDIES Poštovská 2, KUDRNA podchod hl. nádraží, DPL nám. Svobody 17 a TO JE BRNO Panenská 1

Zobrazit více

ČARODĚJNICKÝ REJ na Musilce

Ne 23. 04. 2017

15:30

Cena: 10,- (vstupné zahrnuje štěstíčko) Kč
Kulturní středisko Omega a Městská část Brno-sever pro Vás pořádá Čarodějnický rej. Zveme všechny čarodějnice, čaroděje, kouzelníky, ježibaby, kočky, pavouky, netopýry a ostatní bytosti, které do tohoto světa patří. Těšit se můžete na nejrůznější soutěže, hádanky, atrakce, minidiskotéku a opékání vlastních špekáčků (nezapomeňte si je donést)!
Zobrazit více

Jakub Kohák, Matěj Ruppert - HVĚZDY, JAK JE NEZNÁTE

Po 24. 04. 2017

19:30

Cena v předprodeji: 350,- Kč (1. až 10. řada), 330,- Kč od 11. řady dozadu Kč

HVĚZDY, JAK JE NEZNÁTE

talk show V.D.Kosíka

účinkují, baví Vás a zpívají

JAKUB KOHÁK a MATĚJ RUPPERT

Zobrazit více

ŽALMAN & SPOL

St 26. 04. 2017

19:30

Cena: 260,- (1. až 10. řada), 240,- Kč (od 11. řady dozadu nečíslované sezení) Kč
Cena v předprodeji: 260,- (1. až 10. řada), 240,- Kč (od 11. řady dozadu nečíslované sezení) Kč

 

Hudební sezona 2016-17 bude pro mnohé fanoušky Pavla Žalmana Lohonky, který svým hlasem a texty těší publikum již téměř půl století, opět něčím nová a neoposlouchaná. Žalman působí na hudební scéně od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & Spol, která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v lednu 2012, kdy vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již celých 22 let, přinesl nový vítr a nové aranže písní příchod kytaristy Pavla Maliny a především zpěvačky Michaely Hálkové, která se Žalmanem již zpívala v půli devadesátých let.

 

Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy, protože je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 17 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Pro jeho tvorbu je charakteristická pracovitost, cílevědomost a pokora, díky nimž se stal dobrým příkladem pro mnohé mladé folkové skupiny. Před šesti lety byl první folkovou stálicí, která se zapojila do hnutí FOLK ŽIJE! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem - přibližovat lidem folkový žánr a při tom zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií...

 

 

 

 

Zobrazit více

ASONANCE

Čt 18. 05. 2017

19:30

Cena: 280,- Kč
Cena v předprodeji: 250,- Kč

- skotské a irské lidové balady a písně

Asonance je česká folková skupina se zaměřením na skotské a irské lidové balady a písně, instrumentální skladby a tance. Skupina byla založena v roce 1976 na pražském gymnáziu Jana Nerudy. Původní repertoár skupiny byl směsí folku a country, později americké a britské balady, které skupinu přivedly k lidové hudbě britských ostrovů. Skupinou prošlo téměř 30 různých osob, až vykrystalizovalo její současné 11členné složení. Začátkem 21. století dostal zvuk Asonance modernější háv s příchodem bicích nástrojů a s nástupem rockovějších aranží lidových písní.

www.asonance.cz

Zobrazit více

Robert Křesťan se skupinou DRUHÁ TRÁVA

St 24. 05. 2017

19:30

Cena: 300,- Kč
Cena v předprodeji: 300,- Kč

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce
Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:
Robert Křesťan - sólový zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina - banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály
Luboš Novotný - dobro, lap steel, vokály
Emil Formánek - kytara, mandolína, vokály
Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara
Kamil Slezák - bicí, perkuse, cajon

 Přední česká kapela Druhá tráva, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu, oslavila minulý rok čtvrt století na scéně. Rok oslav odstartovala vydáním kompletu DVD/CD/zpěvník nazvaném In Concert, které bylo příznivě přijato jak posluchači, tak i kritikou.

Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby z nejnovějších studiových alb Pojďme se napít, Marcipán z Toleda, Shuttle to Betlehem a 1775 básní Emily Dickinsonové.

Zobrazit více

KLÍČ - 35 let

Ne 26. 11. 2017

19:30

Cena: 280,- (1. až 10. řada), 250,- Kč (od 11. řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 280,- (1. až 10. řada), 250,- Kč (od 11. řady dozadu + balkon) Kč

Skupina KLÍČ slaví 35 let své existence!!!

 

V roce 2017 uplyne téměř neuvěřitelných 35 let od chvíle, kdy se na jaře roku 1982 poprvé sešla parta mladých muzikantů (tenkrát byli většinou ještě studenty středních a vysokých škol) a společně se dohodli na tom, že založí kapelu. A tak byl onoho jara položen základ folkově orientované skupiny KLÍČ (v prvním roce existence hrající ještě pod názvem "Petrklíč").
Skupina se však již nedlouho po svém vzniku - hlavně díky autorskému vlivu Jaroslava Mariana - zaměřila především na historizující a renesančně laděnou autorskou písňovou tvorbu - a v průběhu několika následujících let se pak úspěšně propracovala mezi diváky i odborníky uznávanou českou hudební špičku (a nejen ve svém žánru, ale i obecně - svým autorsko-interpretačním pojetím hudby spojeným s muzikantskou svědomitostí a poctivostí - se stala vzorem pro spoustu dalších muzikantů a kapel).

A i když v současné době skupina KLÍČ koncertuje ve své kompletní sestavě již jen zcela výjimečně, rozhodli se její původní členové, že 35. výročí založení kapely je bezesporu tak významným mezníkem v historii KLÍČe, aby se tentokrát na pódia vrátili na poněkud delší dobu - a proto tedy všechny letošní slavnostní koncerty odehraje skupina KLÍČ v tradičním velkém sedmičlenném obsazení (viz foto níže).

Skupina KLÍČ v letošním roce navíc chystá i zcela nové autorské album

Nové CD plánuje kapela pokřtít na podzim roku 2017 na velkém koncertu v pražském Divadle GONG, avšak mnohé písně z tohoto alba jsou již zařazeny do repertoáru všech letošních výročních koncertů KLÍČe (tedy i těch, které se uskuteční ještě před oficiálním vydáním alba).
A dlužno ještě dodat, že nejnovější autorská tvorba kapely – z níž je sestaveno její nově chystané CD – navazuje bezesporu na to nejlepší, co posluchači z předchozích alb skupiny KLÍČ znají.

agentura.studioklic.cz/

Zobrazit více

Předprodej vstupenek v kamenných prodejnách

Indies

adresa:
Poštovská 2, Brno
tel:
542 218 382
mail:
vstupenky@kdeco.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00-18:30, So: 9:00-13:00

Dům Pánů z Lipé

adresa:
nám. Svobody 17, Brno
tel:
539 000 770
otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00-18:00

TO JE BRNO

adresa:
Panenská 1, Brno
tel:
542 210 863
mail:
vstupenkybrno@ticbrno.cz
otevírací hodiny:
Po-Ne: 9:00-18:00

Kudrna-Camp No 7

adresa:
Podchod pod hlavním nádražím
tel:
542 210 660
mobil:
608 925 393
mail:
prodejna@vobchudekkudrna.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 8:00-18:00, So: 8:00-12:00

Kulturní středisko Omega

adresa:
Musilova 2, Brno
tel:
545 211 891
mail:
ksomega@ksomega.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 7:30-16:00