Koncerty a divadla na Musilce

Brněnská Musilka je již tradičním místem koncertů a divadelních představení nejrůznějších žánrů. Přijďte si i Vy zpříjemnit všední den setkáním se svým oblíbeným interpretem.

Vstupenky prodáváme také v kamenných prodejnách.

Aplikace pro mobilní telefon Česká Obec

Chcete vědět, co se děje v městské části Brno-sever?
Stáhněte si mobilní aplikaci ČESKÁ OBEC!

Seznamte se s jedinečnou mobilní aplikací a projektem, do kterého se městská část Brno-sever zapojila. Zobrazit více >>

VLIVEM, THE SENIORS, ROCKY EAGLES AFTER

Čt 26. 09. 2019

19:00

Cena v předprodeji: 150,- Kč
Koncert v rámci křtu prvního dílu třídílné přes dvacet let vznikající publikace obsahující informace celkově o více jak sto hudebních seskupení té doby
BIG BEAT ŠEDESÁTÝCH LET V BRNĚ A OKOLÍ
zahrají
melodicko-rocková skupina s autorskými skladbami
VLIVEM
rockoví a rhythm and bluesoví
THE SENIORS a ROCKY EAGLES AFTER
z repertoáru světových

The Jimi Hendrix Experience, The Cream, Steppenwolf, The Doors, Golden Earring, Spooky Tooth, Ten Years After, Savoy Brown, Argent, Iron Butterfly, Uriah Heep, The Allman Brothers Band, Motörhead, Lynyrd Skynyrd, Emerson, Lake & Palmer

Zobrazit více

Podzimní tancovačka

Čt 17. 10. 2019

16:00

Cena: zdarma Kč

Městská část Brno-sever a Kulturní středisko Omega Vás srdečně zvou na PODZIMNÍ TANCOVAČKU na MUSILCE.

těšit se můžete na české i světové evergreeny v podání Brněnských swingových legend:

domácí  i světové  zpívané i instrumentální evergreeny české (např. Semafor..) + Tribute to Frank Sinatra &  Louis Armstrong Quintet (tan. rytmy - waltz, rumba, samba, foxtrot, jive, disco, valčík, polka apod...)

v sestavě : Miroslav Hanák , nebo Ladislav Káňa (kláves. nástroje) ; zpěv Jaroslav Zvoník ; Jiří Suchý nebo Jiří Duchoň - saxofony, klarinet,  zpěv; Oldřich Svoboda - basa, Roman Kobiela - bicí... 

 

Vstup zdarma!

Přijďte za příjemnou muzikou a dobrou náladou na Musilku!

Zobrazit více

THE GLASS ONION

Pá 18. 10. 2019

19:30

Cena: 130,- Kč
Cena v předprodeji: 120,- Kč
Nenechte si ujít tři hodiny skvělých písní legendárních Beatles v podání brněnské kapely The Glass Onion.
Zobrazit více

Zdeněk Izer: Na plný coole

Út 22. 10. 2019

19:30

Cena: 300,- (1. - 10. řada), 270,- (od 11. řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 300,- (1. - 10. řada), 270,- (od 11. řady dozadu + balkon) Kč
Na plný coole
Pořad ,ve  kterém se diváci opět setkávají s jedinečným a nezaměnitelným humorem Z. Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky,
parodie, mnoho skvělých vtipů   a  imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení  je obohacené
videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a  světelnými efekty .
 
1. - 10. řada včetně - číslované sezení (řady i jednotlivá sedadla)
od 11. řady dozadu + balkon - volné nečíslované sezení
 

 

 
 
Zobrazit více

Hop Trop

St 23. 10. 2019

19:00

Cena: 330,- Kč
Cena v předprodeji: 330,- Kč
HOP TROP - 40. sezóna Legendární trampsko-folková kapela hrající už 40 let ve stejném obsazení pro Vás připravila koncert sestavený převážně z tvorby Ladislava Kučery, jeho syna Roberta, Jaroslava Lenka a Jaromíra Vondry. Zazní například písničky Silver Hill, Valouny a Obchodník s deštěm. Nebudou chybět ani známé hity jako je Amazonka, Tři kříže, Jonatán, a také vodácké písničky, které vznikly spoluprací souboru se známým spisovatelem Zdeňkem Šmídem. Celý sál - volné nečíslované sezení
Zobrazit více

Luboš Pospíšil & 5P

Čt 07. 11. 2019

19:30

Cena: 250,- Kč
Cena v předprodeji: 220,- Kč

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (které před dvěma lety získalo zlatou desku!) a po retrospektivním turné Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu předloni vstoupil do Beatové síně slávy… a teď sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Šumavy po Ostravu, stále častěji vyprodaných. Aktuální šňůra nabízí průřez celou protagonistovou kariérou, publikum se samozřejmě dočká i novinek ze Soukromé elegie a osvědčených písniček ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam), včetně exkurzů do prehistorie (m.j. Doky, vlaky, hlad a boty).

Pospíšilův tenor za bicími jistí hvězda mezi tuzemskými bubenicemi Pája Táboříková (též Jasná páka), elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart (YoYo Band, Žáha…), klávesy kapelníka Ondřeje Fencla (Schodiště, Vladimír Merta, Marsyas…) tmelí, rytmiku dotváří zkušený baskytarista Martin Štec (ex-Vltava, I. Hlas). Unikátem na scéně jsou sehrané pětihlasy jako další poznávací znamení současných 5P, semknutých kolem Pospíšila. Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela hraje s radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující muzikanti. A možná právě proto. Alba aktuálních 5P ověnčují pozitivní novinářské ohlasy, ale i na svou dobu slušné prodeje, v souvislosti s CD Soukromá elegie mnoho recenzentů psalo o „nejlepším albu od dob A nestřílejte na milence“.
Zobrazit více

KLÍČ

So 09. 11. 2019

19:00

Cena: 280,- (1. - 10. řada včetně), 250,- od 11. volné nečíslované sezení od 11. řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 280,- (1. - 10. řada včetně), 250,- od 11. volné nečíslované sezení od 11. řady dozadu + balkon) Kč

KLÍČ  ●  koncert folkové legendy ● v kompletní sedmičlenné sestavě

 

Přestože od založení skupiny KLÍČ uplyne v letošním roce již úctyhodných 37 let, dá se s jistotou říci, že tato legendární folková hudební formace s léty nejenže neztratila nic na invenci ani na divácké přízni – ale k tomu všemu ještě mnohé přidala:  během té dlouhé doby totiž umělecky i interpretačně vyzrála k opravdu neobvyklé pódiové jistotě a současně i ke zcela excelentnímu a originálnímu vyznění její „renesančně“ laděné autorské tvorby – a KLÍČ tím pouze potvrzuje, proč už tak dlouhou dobu patří mezi českou – a to nejen folkovou – elitu.

A dlužno dodat, že ve svém specifickém žánru „historizující hudby“ je KLÍČ již velmi dlouho považován za určitý etalon a pro spoustu začínajících muzikantů a kapel se stal – a stále je – velkým hudebním vzorem.

 

Výše uvedená slova pak potvrzuje i nejnovější písňové album, které KLÍČ vydal v loňském roce – a trochu symbolicky ho nazval „V čase zrání...“ – a příznivci skupiny na něm určitě ocení především to, že i nejnovější autorská tvorba kapely navazuje bezesporu na to nejlepší, co posluchači znají z jejích předchozích hudebních alb. Opět zde totiž najdete velmi silné melodie písní spojené s poetickými a neotřele nadčasovými texty, které mnohdy vedou k hlubšímu zamyšlení – a to vše je navíc umocněno jednak pečlivě propracovaným aranžmá jednotlivých skladeb, vysokou interpretační úrovní všech muzikantů, ale navíc i zcela netradičním obalem celého alba, který tvoří malá – velmi nadstandardně provedená – vázaná kniha.

A určitě nikoho nepřekvapí, že mnohé písně z nového alba jsou také součástí aktuálního pódiového repertoáru skupiny KLÍČ.

 

A i když KLÍČ v současné době koncertuje ve své kompletní velké sestavě spíše jen výjimečně, brněnský koncert bude jedním z těch několika, které kapela letos odehraje ve svém tradičním velkém sedmičlenném obsazení.

 

A pouze pro informaci rádi doplňujeme, že v předsálí koncertu budou v prodeji – kromě již zmíněného nového alba  „V čase zrání...“ – i obě předchozí alba skupiny KLÍČ (2CD „Dál plyne čas...“ a live CD „KLÍČ – 30 let“) a současně i obě sólová alba zakládající členky skupiny KLÍČ Pavly Marianové (CD „Nářek“ a také její autorské šansonové album „Radosti, bolesti...“).

 

Obsazení skupiny KLÍČ je následující:

 

Jaroslav MARIAN  –  umělecký vedoucí, zpěv, šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, perkuse

Pavla MARIANOVÁ  –  zpěv, krumhorny, šalmaj, zobcové flétny, metalofon, perkuse

Jana SLAVATOVÁ  –  zpěv, buben, perkuse

Jitka KRUPIČKOVÁ  –  zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, krumhorny, malý buben, perkuse

Jiří KRUPIČKA  –  zpěv, violoncello

Jana BOŠKOVÁ  –  zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, perkuse

Jan JANDA  –  zpěv, dvanáctistrunná a šestistrunná kytara

 

Další informace o kapele:

http://skupinaklic.cz

Zobrazit více

Radůza

Út 19. 11. 2019

19:30

Cena: 380,- (1. - 10. řada), 350,- (od 11. řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 380,- (1. - 10. řada), 350,- (od 11. řady dozadu + balkon) Kč

Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka" slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík.  Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.

Tentokrát nám představí se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z nového alba Muž s bílým psem (říjen 2018), ale i písničky z prvních desek. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.

Zobrazit více

Nezmaři - křest velkého zpěvníku

Út 03. 12. 2019

19:00

Cena: 280,- Kč
Cena v předprodeji: 260,- Kč

KONCERT A KŘEST VELKÉHO ZPĚVNÍKU SKUPINY NEZMAŘI.

V tomto roce vychází skupiíně velký zpěvník, který obsahuje všechny písničky které během svého 40 letého působení kapela vydala na svých nosičích. V průběhu koncertu zazní písně od počátku skupiny až po současnost. Diváci uslyší například písničky Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál,  Písek, Růže a další. Samozřejmě nebudou chybět ani písničky nové a další písně ze všech 14 CD kapely.

 

Zobrazit více

SPIRITUÁL KVINTET

So 07. 12. 2019

19:00

Cena: 300,- (1. - 10. řada, 270,- Kč (nečíslované volné sezení od 11. řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 300,- (1. - 10. řada, 270,- Kč (nečíslované volné sezení od 11. řady dozadu + balkon) Kč

VÁNOČNÍ KONCERT

Prodej vstupenek:

KS OMEGA - vstupenky do 1. a 2. řady + vstupenky nečíslované = volné sezení od 11. řady dozadu + balkon

Indies - vstupenky do 3.,4.,5.,6. řady + vstupenky nečíslované = volné sezení od 11. řady dozadu + balkon

SMS TICKET - vstupenky do 7.,8.,9.,10. řady + vstupenky nečíslované = volné sezení od 11. řady dozadu + balkon

Dům pánů z Lipé - vstupenky nečíslované = volné sezení od 11. řady dozadu + balkon

 

Spirituál kvintet je jedna z prvních a nejznámějších českých folkových skupin, byla založena v roce 1960.

Repertoár skupiny je nebývale široký - od moravských lidových písní, renesančních, pražských, irských a skotských balad až ke gospelům a spirituálům. Řada písní zlidověla, koncerty se často stávají společným muzicírováním Spirituál kvintetu a publika.

 

Spirituál kvintet hraje ve složení: Jiří Tichota – kytara, Zdena Tichotová – zpěv, Veronika Součková– zpěv, Jiří Cerha – zpěv, Jiří Holoubek – kytara, zpěv, Dušan Vančura – kontrabas, zpěv.

Zobrazit více

Zpíváme a tančíme s Míšou

So 14. 12. 2019

16:00

Cena: 150,- Kč Kč
Cena v předprodeji: 150,- Kč Kč

Míša Růžičková v pořadu VÁNOČNÍ - představení v 16:00

Délka představení: cca 60 minut 

Platí všichni bez rozdílu věku.

Vstupenky zakoupíte:

www.smsticket.cz

nebo přímo v kanceláři KS Omega, Musilova 2 (po-pá 8:00 - 16:00), vstupenky si můžete rezervovat na tel.č. 545 21 18 91.

Míša Růžičková se svojí písničkovou show přináší zábavu pro naše nejmenší diváky. V hodinovém programu si zazpívají její nejznámější dětské hity a zatančí si na nejoblíbenější písničky Sloník Toník, Hasičská, Popeláři, Tanec princezen a spoustu dalších, podle tématického zaměření pořadu.  Představení je vhodné pro děti od 2 let.

Vítáni jsou i menší diváci, ale doporučujeme rodičům, zvážit, zda se budou jejich děti cítit stejně dobře i v cizím prostoru s hlasitější hudbou, jako doma při sledování písniček v televizi, kde to znají. Během představení Míša děti zapojuje do písniček a zve je na pódium, ale ne vždy se dostanou úplně všechny děti. Všechny děti mají možnost se s Míšou setkat na autogramiádě po vystoupení, vyfotit se, nebo si nechat podepsat plakát, CD, DVD či tričko na předem označeném místě.

 

Zobrazit více

Šmoldasův drzý jazzyk

Čt 23. 01. 2020

19:00

Cena: 320,- (1. až 10. řada), 280,- (od 11. řady dozadu + balkon) Kč
Cena v předprodeji: 320,- (1. až 10. řada), 280,- (od 11. řady dozadu + balkon) Kč

otec a syn Šmoldasovi

ANTIKVARTET Dušana Vančury

nový pořad s Ivo Šmoldasem, jeho synem Liborem, výborným jazzovým kytaristou a příjemným čtyřhlasým hudebním seskupením, jehož zakladatelem a uměleckým vedoucím je dlouholetý člen Spirituál kvintetu - zpěvák, kontrabasista a textař Dušan Vančura 

Inteligentní humor PhDr. Ivo Šmoldase.

Dvě hodiny naprosté improvizace. Buďte ve střehu s jakou myšlenkou zase přijde a rozvine do "řehtatelna".

Vyprávěnky krásně doplňuje čtyřhlasé zpívání vynikajícího hudebního tělíska s názvem "Antikvartet", který založil a vede známý zpěvák, kontrabasista a textař Dušan Vančura, dlouholetý člen legendární skupiny "Spirituál kvintet", a kytarista Libor Šmoldas.

Libor Šmoldas patří přes svůj mladý věk mezi stálice české jazzové scény. Vystupuje, natáčí a učí s mezinárodními jazzovými hvězdami a je všeobecně hodnocen jako jeden z nejlepších jazzových kytaristů u nás.

Zobrazit více

ZNOUZECTNOST

Pá 11. 10. 2019

Cena: 180,- Kč
Cena v předprodeji: 150,- Kč
Koncert plzeňských punkáčů.
Zobrazit více

Předprodej vstupenek v kamenných prodejnách

Indies

adresa:
Poštovská 2, Brno
tel:
542 218 382
mail:
vstupenky@kdeco.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 9:00-18:30, So: 9:00-13:00

Dům Pánů z Lipé

adresa:
nám. Svobody 17, Brno
tel:
539 000 770
otevírací hodiny:
Po-Pá: 8:00-18:30, So: 10:00 - 16:00, Ne: zavřeno

TO JE BRNO

adresa:
Panenská 1, Brno
tel:
542 210 863
mail:
vstupenkybrno@ticbrno.cz
otevírací hodiny:
Po-Ne: 9:00-18:00

Kulturní středisko Omega

adresa:
Musilova 2, Brno
tel:
 545 211 891
mail:
 ksomega@ksomega.cz
otevírací hodiny:
Po-Pá: 7:30-16:00