ISARA a PŘÍSTAV
Koncert

ISARA a PŘÍSTAV

Út 18. 04. 2023 | 19:00 LD Musilka

ISARA je hudební skupina, věnující se hudbě britských ostrovů – tedy Anglie, Skotska a Irska. V jejím repertoáru najdete převážně balady a vůbec „písně s příběhem“, ke kterým ISARA přistupuje s úctou a respektem k původním textům a tradičním aranžím. Přesto by ji asi nikdo nezařadil ke kapelám tradičního ražení. Výsledný mix by se dal nejspíš pojmenovat celt-folk-rock. 

Rock zastupují bicí, baskytara a el. kytara, klávesy, folk potom akustické kytary a vícehlasé vokály a tradici irské flétny a píšťaly, cistra nebo mandolína. Výsledkem je mix, který neurazí příznivce žádného ze zmíněných žánrů.

 

Isara nedávno přivedla na svět nové album s názvem Na vlně a tuhle událost hodlá oslavit šnůrou  koncertů s jejich přáteli z řad muzikantů na místech, která mají rádi. V Brně to bude s kapelou Přístav. Slovy Isary: "Tuhle fajn partu jsme loni pozvali na Isarafest a hned si nás  jejich muzika i jejich nadšení pro ni naprosto získala. Navíc vydali svoje nové CD s názvem V  peřejích téměř ve stejnou dobu jako my. Je to skvělé potkat lidi s kterými máme tolik společného.  Přijďte si i vy užít večer s dobrou muzikou i atmosférou. "

Hudební skupina PŘÍSTAV z Brna patří ke stálým tvářím folkové scény. Věnuje se akustické muzice podpořené vícehlasým vokálem, s výraznou sólovou kytarou Víti Buriánka, najazzlými klávesami Jitky Buriánkové, pregnantní doprovodnou kytarou Aleše Hrbky a tepavou baskytarou Kamila Mazálka.Diváckou úspěšnost dokazuje kapela hraním na prestižních folkových festivalech a účinkováním v rádiích a televizi. Zkušenosti Přístavu podtrhují vydařená koncertní spojení s hvězdami folkové scény – Pavlem Žalmanem Lohonkou, Romanem Horkým nebo Věrou Martinovou. Přístav je držitelem mnoha ocenění v oblasti folkové a trampské muziky, například Porty, celkem 9x včetně jedné slovenské.

Na viděnou se těší Isara a Přístav.

Vstupenky

v předprodeji:
260 Kč
na místě:
299 Kč
Vstupenky lze koupit také v kamenných prodejnách.
Zpět na seznam akcí