COP - 45 let
Koncert

COP - 45 let

St 13. 12. 2023 | 19:30 LD Musilka

Vánoční koncert.

Máte rádi bluegrass, folk a country & western? Pokud ano, pak vám českou bluegrassovou skupinu COP z Plzně nemusíme vůbec představovat. 

Skupina COP vznikla v roce 1978 pod vedením houslisty, zpěváka a textaře Bohouše Chaloupka . Letos 20. listopadu oslaví Velkým narozeninovým koncertem v pražské Lucerně 45 let své existence.
Zakládajícím členem a nynějším kapelníkem skupiny COP je otec herečky Kristíny Leichtové, zpěvák a kytarista Miroslav"Míša"Leicht, dále v ní působí zpěvák a hráč na mandolínu a housle Jiří Vopava, hráč na dobro Petr Sláma, baskytarista Ondra Jukl a zpěvák a hráč na banjo Martin Fridrich. Na svém kontě má skupina COP Zelenou Portu (1979), dvě nejprestižnější interpretační vítězství na festivalu PORTA (1980, 1981 a 1986) před vyprodaným plzeňským Lochotínem a Cenu Anděl Akademie české populární hudby v kategorii Folk & Country (2002). Také deset studiových a dvě živá alba. V roce 1993 COP nahrál album Tradition s vynikajícím britským zpěvákem bluegrass music Arthurem Robinsonem.
Skupina COP se díky své popularitě stala vítaným hostem všech významných hudebních přehlídek. Nikdo si už nedovede představit nejprestižnější festival folkové a country hudby Zahrada, legendární a nejstarší folkovou přehlídku Porta, nejstarší festival bluegrassové hudby v Evropě Banjo Jamboree nebo plzeňský festival Struny na ulici bez účinkování COPu. Tato skupina je nesmírně populární i v řadě zemí světa – nejvíce ve Velké Británii a na Slovensku.
Přijďte s COPem 20. listopadu 2023 do pražské Lucerny zavzpomínat nejen na největší hity této skupiny, které zlidověly, ale i na řadu skvělých muzikantů a hudebních osobností, které skupinou za 45 let její existence!!! Rozhodně nebudete litovat! Právem skupina COP získala v roce 2021 ZLATOU PORTU za celoživotní přínos.

Vstupenky

v předprodeji:
300 Kč
na místě:
340 Kč
Vstupenky lze koupit také v kamenných prodejnách.
Zpět na seznam akcí