RADŮZA S KAPELOU
Koncert

RADŮZA S KAPELOU

Út 08. 10. 2024 | 19:30 LD Musilka

Zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka a textařka začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. Její hudba vychází částečně z šansonu, ale největší díl inspirace čerpá z folklóru a nálady městských odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. 

Na Musilce  Vám Radůza představí za doprovodu Josefa Štěpánka (kytary) a Miloše Dvořáčka (bicí) průřez dosavadní tvorbou.

 

Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové" životopisy. Již 3 dny poté, co ji na ulici objevila Zuzana Navarová, zpívala v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka" slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala řadu velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík.  Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.

V říjnu 2023 v roce svého kulatého životního jubilea se rozhodla bilancovat a vydává dvojalbum nazvané Bylo nebylo, které obsahuje výběr nejúspěšnějších písní, jež složila v průběhu dosavadních třiceti let své hudební dráhy.

Vstupenky:

1. až 10. řada = číslované sezení

od 11. řady dozadu + balkon - volné nečíslované sezení.

Vstupenky

1.-10. řada:
490 Kč
od 11. řady dozadu:
460 Kč
Vstupenky lze koupit také v kamenných prodejnách.
Zpět na seznam akcí