VÝSTAVA JANY RACKOVÉ
Výstava

VÝSTAVA JANY RACKOVÉ

Čt 27. 06. 2024 | 18:00 - Po 02. 09. 2024 Společenské centrum Brno-sever

Městská část Brno-sever Vás srdečně zve na výstavu Jany Rackové.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 27.6. v 18:00 hodin ve Společenském centru Brno-sever. Hudební doprovod: Dada Klementová  & CKK Band.

Výstavu si můžete prohlédnout do 2.9.2024  (po-pá 9 - 17) .

 

Ing. Jana Racková se narodila 8. dubna 1944 v Brně. Studovala na Vysokém učení technickém obor stavební hmoty, dílce a keramika. Jelikož měla, jak české, tak i holandské občanství, poměrně velkou část svého života strávila v Holandsku. Tam se dostala ke svému vytouženému studiu architektury a spolupracím s architekty. Mimo technické rýsování však měla touhu malovat a vyrábět prostorové objekty. Vytvářela lampy ve tvaru motýlů, ryb, lampiony z různých materiálů, drátu, keramiky a dekorace z laminátů. Své obrazy malovala za pomocí akvarelu, olejových barev, křídy či tužky. Tyto práce, které sama autorka označila za “amatérské“ vystavovala mezi lety 1970 až do roku 1999 v různých knihovnách, školách a městských úřadech. Po návratu do své vlasti se již výstav neúčastnila. Své práce však měla stále u sebe, a proto se rozhodla přihlásit v seniorském centru u Kulturního střediska Omega o možnost vystavovat.

Výstava Jany Rackové prezentuje obrazy, prostorové objekty a nákresy, které vznikaly v průběhu celého jejího života. Jedná se o bohatou a různorodou paletu odlišných technik, materiálu i motivů, které budou vystavovány od 27. června do 2. září 2024 ve Společenském centu Brno-Sever na Okružní 21.

Vstupenky

Zdarma
Zpět na seznam akcí