NEREZ & LUCIA
Koncert

NEREZ & LUCIA

Čt 12. 12. 2024 | 19:30 LD Musilka

Koncert skupiny NEREZ & LUCIA je sestaven z novinek (alba Zlom a Cela) a z největších hitů původní skupiny Nerez, jako jsou například písně Tisíc dnů mezi námi, Kočky, Já s tebou žít nebudu, Do posledního dechu.  A protože se koncert uskuteční v adventním čase, budou zařazeny rovněž vánočně laděné písně a koledy.

 

Zakládající členové legendárních Nerez Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál se spojili se zpěvačkou Luciou Šoralovou a v roce 2019 natočili desku, která obsahuje 12 převážně autorských písní od Zdeňka Vřešťála a Lucie Šoralové, a se zajímavými hostujícími autory (Ondřej Soukup nebo Silvia Kaščáková). Album vyšlo na CD i LP. Především vinylová verze tak navazuje na klasická alba Nerez Masopust, Na vařený nudli a Ke zdi. Dlouho očekávaný návrat Nerez se vydařil - album překvapuje žánrovou pestrostí – nahrávka je stylově rozkročená napříč celou Evropou. Můžete se těšit na čardáš, folkovou baladu, reggae, šanson i akustickou pop music, mimořádné pěvecké výkony hlavních protagonistů, rafinované sbory a virtuózní sóla dalších členů skupiny. Texty písní v češtině, slovenštině, hebrejštině, srbochorvatštině či romštině potvrzují nadnárodní ambice celého projektu NEREZ & LUCIA. Vydání alba bylo podpořeno několika klipy, velkým počtem koncertů v českých a slovenských městech a masivní reklamní kampaní.

V roce 2021 vyšlo druhé album Nerez & Lucia: Cela. Skupina pokračuje v trendu vlastní autorské tvorby, kdy hlavními protagonisty a autory jsou Lucia Šoralová, Zdeněk Vřešťál a slovenská textařka Silvia Kaščáková. K hlavním zpěvákům kapely se přidal i flétnista Robert Fischmann. V současné době pokračuje propagační turné k této novince vydavatelské firmy Warner Music.

 

Skupina NEREZ & LUCIA vystupuje ve složení

Lucia Šoralová – zpěv

Vít Sázavský – zpěv, viola, kytara

Zdeněk Vřešťál – zpěv, kytara, foukací harmonika, trombon

Martin Gerla – kontrabas

Robert Fischmann – flétny, píšťaly, klavír, perkuse, zpěv

David Lomič – akordeon, tenorsaxofon, zpěv

 

 

Vstupenky

v předprodeji:
390 Kč
na místě:
430 Kč
Vstupenky lze koupit také v kamenných prodejnách.
Zpět na seznam akcí